Technika News 09.08.2012
09. srpna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Robot NAO – nový přítel pro lidi s autismem a seniory

NAO-2_nahledS pokračujícím stárnutím populace a rostoucím počtem dětí se speciálními potřebami vyžaduje stále více lidí každodenní pozornost a pravidelnou lékařskou péči. Zvláštní pozornost vyžadují například lidé postižení autismem. V České republice se v roce 2011 narodilo téměř 109 tisíc dětí. Zhruba u 500 (Podle údajů specializovaného Portálu o poruchách autistického spektra) z nich se ve vývoji projeví porucha autistického spektra. Sen o osobním robotovi, který dokáže nabídnout pomoc i společnost, se stává skutečností díky francouzské společnosti Aldebaran Robotics. Humanoidní robot NAO byl vyvinut pro pomoc starším lidem a osobám s autismem, které vyžadují speciální péči a pozornost.

Celý článek...
Cesta k produktivitě = Speciální nástroje!

08-walter-01Co přesně se skrývá pod slovy „ speciální nástroje“ ? Tato skupina nástrojů není vyráběna sériově, ale podle individuálních potřeb zákazníků a to pro obrábění konkrétních dílců či tvaru.

Celý článek...
WORKLINE a PROLINE – nové řady pásových pil na kov

bomar-01Jako odpověď na stav našeho současného strojírenství zaměřila firma Bomar, spol. s r.o. část svého vývoje v letošním roce na inovaci některých stávajících modelů a vyvinutí zcela nové řady dvousloupové konstrukce pásových pil na kov s důrazem na dosažení co největší kvality v příznivé cenové rovině.

Celý článek...
Technické texty a překlad podporovaný počítačem

star-01Pokračujeme v rozhovoru (viz č. 4/2012 T+T) s představitelem mezinárodní skupiny STAR Group, překladatelské a softwarové agentury, o možnostech efektivního překladu technických textů. Na otázky redakce odpovídá jednatel společnosti STAR Czech s.r.o., pan Ing. László Jankovics.

Celý článek...
Přenosný svařovací zdroj Caddy® Mig C160i

esab-01Název Caddy™ byl vždy synonymem pro robustní a trvanlivé svařovací nástroje určené pro profesionální svářeče. Představujeme pátou generaci přenosných svařovacích zařízení od firmy ESAB. Za nejnovějšími zdroji Caddy™ stojí více než 30 let zkušeností s vývojem invertorových technologií.

Celý článek...
EKX 410 - nový elektrický vysokozdvižný zakládací a vychystávací vozík stavební řady 4

junghe-01Jungheinrich poprvé představil na veletrhu LogiMAT 2012 odborné veřejnosti nový elektrický vysokozdvižný zakládací a vychystávací vozík stavební řady 4. Zahájení prodeje vozíku určeného pro úzké uličky proběhne v květnu 2012.

Celý článek...
Alternativní zdroje energie s technologiemi Parker Hannifin

parker-01Parker Hannifin Czech Republic spolupracuje s výrobcem mechanických převodových zařízení, společností Wikov, již více než 10 let. Skutečné projekty začaly obě firmy společně realizovat v roce 2008, kdy se firma Wikov a její sesterská společnost Orbital2 již čtvrtým rokem zabývaly projekty z oblasti technologií pro alternativní zdroje energie.

Celý článek...
Kuličkové šrouby od KSK Kuřim

ksk-01Současný stav světové ekonomiky a oživení průmyslové výroby představují velkou příležitost pro společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s. k růstu a akvizicím nových zákazníků. V předchozích letech firma provedla řadu úsporných a pro-aktivních opatření, investic a inovací s cílem maximálně vyjít vstříc požadavkům zákazníků a potřebám na trhu. Společnost opětovně vstoupila na trhy Itálie, Maďarska, Švýcarska, aj. a po novu začala dodávat své výrobky do Velké Británie, do Číny či Mexika.

Celý článek...
Stroje HAAS obrábí materiál pro zubní implantáty

haas-01Díky skutečnosti, že naše populace stárne, vzrostla poptávka po ortopedických implantátech a nástrojích, které pomáhají zachovat aktivní a zdravý život i lidem v pokročilém věku. A to je dobrá zpráva pro společnost Rochester Medical Implants (http://www.rmi.us.com), která si vybudovala pověst výrobce specializovaného na přesné součásti pro složitou spinální chirurgii. Ve svém výrobním závodu v Severní Indianě firma zaměstnává 15 vertikálních fréz Haas, které přetvářejí nápady předních chirurgů na produkty zvyšující kvalitu života pacientů z celého světa.

Celý článek...
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi

kovosvit-01MCU 630V-5X je léty a desítkami spokojených zákazníku prověřený souvisle řízený pětiosý frézovací stroj pro přesné a produktivní obrábění, který si svoji pozici na trhu vydobyl nikoli množstvím, ale kvalitou a individuálním přístupem. Stroj vyniká bezkonkurenční robustní nosnou konstrukcí, která skrze tuhost přináší stabilitu a dlouhodobě stálou kvalitu obráběných rovinných i obecných tvarových ploch.

Celý článek...
Svařovací stoly Ergonomix M a Robotix LP

demm-01Dobrý ergonomický design vytváří pro pracovní stanice výkonnější bezchybné práce, rozšíření ochrany pracovníků proti poškození zdraví, a to i s dlouhodobou činností.Manipulátory Demmeler ErgonomiX M a Demmeler Robotix LP poskytují preventivní bezpečnosti a ochranu zdraví - bezpečnosti práce, zvýšení produktivity, a tím i zlepšení kvality ve výrobě. Proto jsou tyto manipulátory pro svářeče velkým přínosem.

Celý článek...
Tiskárna
Další zprávy
Aktuality
HTC Desire HD chytrý telefon pro práci i zábavu
Svařovací stoly Ergonomix M a Robotix LP
Soutěž o zlatý pohár Linde s hlavní cenou Speedglass od 3M
Nedostatečná bezpečnost práce: na vině jsou nejen firmy, ale i samotní zaměstnanci
Teleservis moduly od VIPA
Eduard Dřízga si v robotech udělal jasno velmi brzy
Obrábění
Pětiosý program českého výrobce CNC obráběcích strojů prošel inovacemi
Stroje HAAS obrábí materiál pro zubní implantáty
Balíček FRONIUS - snadnější audit podle EN 1090
Výhody horizontálních obráběcích center
WORKLINE a PROLINE – nové řady pásových pil na kov
Automatické proměření, seřízení a tryskání
Kalendář akcí
<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012