Inzerce
Google překladač: English Deutsch

skf1Jestliže má valivé ložisko spolehlivě pracovat, musí být správně namazáno, aby nedošlo ke styku tzv. kov na kov mezi valivými tělesy, oběžnými drahami a klecí. Mazivo rovněž chrání povrch ložiska proti opotřebení a korozi. Volba vhodného maziva spolu se způsobem mazání pro každé jednotlivé uložení je neobyčejně důležitá, stejně jako správná údržba. Pro mazání valivých ložisek je určena široká nabídka plastických maziv a olejů, a to včetně tuhých maziv, např. pro extrémní podmínky. Volba správného maziva závisí především na provozních podmínkách, tj. na teplotním rozsahu, rychlosti a na vlivu okolního prostředí.

Celý článek...

zkl1Trendem posledních let je propojování výrobních podniků s akademickou sférou. Studenti se již během studií zapojují do trainee programů českých  zahraničních producentů nebo ve spolupráci s konkrétní společností pracují na svých diplomových a dizertačních pracích. Akademická pracoviště také řeší konkrétní projekty, jejichž cílem je optimalizace technologií v organizacích či řešení konkrétních výrobních problémů. Nejinak je tomu i v případě strojírenského koncernu ZKL. Jeho dceřiná společnost ZKL - Výzkum a vývoj, a.s. dlouhodobě spolupracuje s Vysokým učením technickým v Brně. Jedním z aktuálně řešených společných projektů je například dělení ložiskových kroužků velkých rozměrů metodou lámání za pomocí mražení kapalným dusíkem.

Celý článek...

Bosch24. února 2014 předala firmě Bosch Diesel s.r.o. po úspěšné recertifikaci náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová plný certifikát „Audit rodina & zaměstnání". Za Bosch Diesel s.r.o. převzal v Praze ocenění z rukou náměstkyně zástupce personálního oddělení Pavel Krsička. Vedle jihlavského závodu firmy Bosch ocenilo Ministerstvo práce a sociálních věcí plným certifikátem „Audit rodina & zaměstnání" ještě dalších čtrnáct firem a organizací z České republiky. V současné době tvoří základ projektu „Audit rodina & zaměstnání" zahájeného v roce 2011 celkem šestnáct zaměstnavatelů z České republiky. Firma Bosch Diesel s.r.o. je doposud jediným zaměstnavatelem z Kraje Vysočina, který se podrobil náročné certifikaci.
Projekt „Audit rodina & zaměstnání" je nástroj, který může management společnosti trategicky využít ke střednědobé nebo dlouhodobé optimalizaci prorodinně orientované personální politiky. Na základě osmi projektových oblastí, jako např. flexibilní pracovní doba, personální rozvoj, služby pro rodiny nebo informační a komunikační strategie, lze stanovit potenciál dalšího rozvoje, včetně jednotlivých opatření potřebných k dosažení celkově úspěšné personální strategie zaměřené na slučitelnost rodiny a zaměstnání u všech zaměstnanců dané firmy.

Celý článek...

safina1Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, oznamuje, že na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Mezi hlavní benefity nového postupu patří snížení zádrže stříbra v rafinačním procesu a zvýšení výrobní kapacity. SAFINA tak potvrzuje svou pozici předního evropského hráče na poli recyklace materiálů s obsahem stříbra.

Celý článek...

Parker ANový mikro pohon s frekvenčním měničem Micro Drive AC10 od společnosti Parker Hannifin nabízí jednoduché řešení řízení motoru v běžných aplikacích, které vyžadují řízení otáček nebo točivého momentu v rozsahu výkonu od 0,2 do 15 kW. Micro Drive AC10 se díky svým rozměrům ideálně hodí jako pohonná jednotka pro dopravníky, odstředivky, ventilátory, míchače, balicí i textilní stroje.

Celý článek...

lab 2Trojlístek francouzských firem, HOWDEN, OLDHAM, STANDARD INDUSTRIE, sídlící na severu Francie, je dodavatelem technických řešení a technologií pro téměř veškerý průmysl. Čerpáme z osobní spolupráce a mnohaletých zkušeností. Společnost STANDARD INDUSTRIE se sídlem v Roubaix je výrobcem zařízení zabývajících se problematikou sypkých materiálů, tedy jejich doprava, přeprava, skladování, ale také negativní jevy, jako je prašnost, tvorba nálepků, ucpání dopravních cest, sil, bunkrů. Výrobky chráněné ochrannou známkou mají název: AIR CANON – vzduchové dělo, LIFTUBE – bezprašný dopravník, GIRONET – rotační čistící hlavice na nálepky a řada průmyslových mobilních vysavačů a automobilů pod označením GAD – UMA – SAM – VALNET – MOBNET ... Vysoký výkon, opravdu průmyslové provedení do těžkých podmínek, spolehlivost, možnost nasazení v prostorách Ex a logická snadná obsluha, to jsou přednosti pro budoucnost.

Celý článek...

Timken TKR13010023Společnost Timken má více než stoleté zkušenosti s výrobou ložisek a neustále rozšiřuje svou nabídku výrobků, aby dokázala splnit očekávání zákazníků. V současné době je známá ve všech průmyslových odvětvích svými ložisky, ložiskovými jednotkami, pružnými spojkami, mazacími systémy, nářadím pro montáž a demontáž ložisek a diagnostickými zařízeními. Jako příklad lze uvést ložiskové jednotky s neděleným tělesem, jejichž použití přispívá k vyššímu výkonu a odolnosti strojů a zařízení a současně i k nižším nákladům.

Celý článek...

tat obr1I v dnešním čísle máme to potěšení představit vám další novinky našich obchodních partnerů – německé firmy NEUGART GmbH a italské firmy P.E.I. S.r.l. Obě firmy patří se svými produkty ke špičkovým výrobcům na světovém trhu. Začněme představením novinek firmy Neugart a jejich planetových převodovek: široké portfolio převodovek, které dělíme na velmi přesné – v koaxiálním, úhlovém nebo přírubovém provedení – a ekonomické (ve stejných provedeních) se rozšiřuje na základě požadavků z trhu o další dva typy převodovek: řady PSF a PSFN.

Celý článek...

bramSpolečnost Brammer, přední evropský distributor průmyslového výrobního vybavení pro údržbu, opravu a provoz (MRO), oznámila uvedení nového celoevropského Katalogu nářadí a údržby. Katalog, který je vytisknut v devíti jazycích a distribuovaný v 16 evropských státech, je dokladem splnění příslibu skupiny Brammer zvýšit svůj podíl na trhu nářadí a údržby a nabídnout svým zákazníkům větší škálu produktů.

Celý článek...

Strana 6 z 73

6

Kalendář akcí

<<  Březen 2015  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce