Security Essen
Google překladač: English Deutsch
GX Solutions

renishaw obr1Yeti se stal legendou, slyšel o něm snad každý z nás. Spojuje schopnost existence v nejdrsnějších podmínkách se schopností unikat pozornosti. Představte si snímač polohy, o kterém ani nevíte, že existuje, navzdory velmi drsným podmínkám, ve kterých pracuje – takového yettiho mezi snímači. Přežije olej, prach, vibrace, zasypání pilinami atd. Připravili jsme lineární snímač polohy LMA a pokusili se mu vdechnout výše uvedené schopnosti. LMA je bezkontaktní lineární absolutní snímač polohy, který nevyžaduje najíždění do počáteční polohy při každém startu zařízení. V případě výpadku napájení má řídicí jednotka ihned informaci o poloze jednotlivých akčních členů. Pracuje rychle a spolehlivě.

Celý článek...

SolidWorks

wittmann 1WITTMANN BATTENFELD nabízí s technologií IMIW novou technologii, která umožňuje vodotěsně i plynotěsně zastříknout vkládané díly. Tato technologie je obzvláště zajímavá pro techniku RFID(RFID= Radio Frequency Identification). RFID se používá ve zvětšené míře nejen v oblasti automobilů, ale nachází i své uplatnění v lékařství, dopravě elektronice a ostatních průmyslových oblastech. Předností RFID je bezdotykový přenos velkého množství informací v nejkratším čase.

Celý článek...

slb Obr-1Firma SLB, působící na trhu speciálních valivých ložisek již 22 let, nabízí svým zákazníkům inovativní řešení nestandardních valivých úložných celků i samostatných ložisek. Specifickou oblast výrobků SLB tvoří ložiska pro válcovny profilů a drátů. Jednou z produktivních metod výroby drátů kruhového ale i jiného profilu je válcování za studena. K postupné redukci a tvarování původního polotovaru, kterým je tyč nebo drát většího než finálního profilu, dochází postupně na jednotlivých stavech sestavených do tratě.

Celý článek...

Inzerce

Hennlich D-KOPF-3Rotační těsnicí hlavy jsou armatury určené ke spojování tlakových potrubí s rotujícími tlakovými systémy pro chlazení nebo ohřev válců pomocí natlakovaného média. Jako jeden z prvních výrobců vůbec vstoupila do technicky zcela nové oblasti firma Christian Maier, kterou v České republice odštěpný závod HYDRO-TECH společnosti HENNLICH. Firma Maier začala rotační těsnicí hlavy uvádět na trh pod označením „automatické těsnicí těleso", což jsou radiální těsnicí sady, které se v závislosti na tlaku samočinně seřizují a vytváří ochrannou zónu mezi těsnicím prostorem a ložiskem. „Má-li být nějaké medium přiváděno do rotujícího válce či jiného zařízení, musí být před přívodem k válci umístěno dokonalé těsnění.

Celý článek...

rexroth 08 17292Ve druhé polovině 20. století s rozvojem automobilového, elektrotechnického průmyslu a s tím narůstající potřeby flexibility ve výrobním procesu bylo třeba konstruovat jednoúčelové stroje, montážní pracoviště a linky, které by bylo možné snadno přizpůsobovat potřebám zkracujících se výrobních cyklů, změně vyráběného sortimentu a to v co nejkratším čase. Společnost Bosch tehdy jako první na světě představila pro tyto účely vhodný hliníkový konstrukční systém umožňující snadnou a rychlou stavbu hliníkových rámů jednoúčelových strojů, paletových dopravníků, ochranných oplocení, montážních stolů, zásobovacích regálů atd. pro potřeby průmyslové výroby.

Celý článek...

Parker

zkl obr2Na základě zkušeností z provozu a dlouhodobých zkoušek se firma ZKL dál věnuje vývoji nových provedení kuželíkových jednotek pro kolejová vozidla osobní železniční i tramvajové dopravy. Na dodávky upravených ložisek PLC 810-15.A.1 (TBU133×210) do tramvají byl již uzavřený nový kontrakt. Také nová varianta ložiska PLC 810-13.B.1 (TBU130×230) má za sebou úspěšné zkoušky ve VÚŽ Praha. Byla ověřena spolehlivá funkce ložisek pro vlaky s rychlostí do 200 km/h a s menším průměrem kol. Tato informace potvrzuje předchozí výsledky zkoušek z minulého roku, které byly realizovány s ložiskovými skříněmi Škoda z vozů řady 071/971. Poslední zkouška byla realizována v ložiskových skříních elektrických jednotek Flirt, poskytnutých ke zkouškám firmou Stadler.

Celý článek...

tyma obr1Od začátku roku 2013 otevřela společnost Tyma CZ, s. r. o. servisní středisko pro výrobu a montáž plochých řemenů a dopravních pásů. Provádí servis a spojování pásů přímo u zákazníka. Jedná se o pokračování v druhé etapě při rozšíření sortimentu v oblasti plochých řemenů a dopravních pásů. Od počátku roku 2012 je Tyma CZ, s. r. o. oficiálním distributorem plochých řemenů a dopravních pásů Ammeraal Beltech v ústeckém, libereckém a karlovarském kraji.

www.tyma.cz

kipp obr1Pro přepravu kusových nákladů na přepravních a podávacích zařízeních nabízí nyní KIPP program zatížitelných kuličkových válců. Společně s kruhovými maticemi, závěsnými šrouby a vázacími obrtlíky tvoří nové odvětví v oblasti přepravní techniky. Pláště nosných válců se dodávají v pozinkovaném ocelovém plechu nebo v ušlechtilé oceli. Jako montážní pomůcku je možné vložit mezi nosnou desku a plášť kuličkového válce toleranční kroužky, alternativně se také nabízejí tvary plášťů s integrovanými pružnými čelistmi nebo montážními otvory. Pro různé případy použití nabízí KIPP vhodná řešení se zatížením kuličkových válců od 600 N do 15 000 N. Produkt s plastovými kuličkami je dimenzován pro zatížení od 100 N do 250 N. Tyto prvky je možné bez problémů použít do přepravní rychlosti 1 m/s, variantu s polyamidovými přepravními kuličkami pouze do rychlosti 0,25 m/s.

Celý článek...

skf obr2Z ekonomického hlediska je potravinářský a nápojový průmysl proslulý svou odolností proti cyklickým hospodářským změnám a vykazoval trvalý růst i v letech nedávného hospodářského poklesu. Jeho hlavní charakteristickou vlastnost představuje značná roztříštěnost a různorodost, přesto však mají všechny podniky společné hnací mechanismy a potřeby, pro něž SKF nabízí řešení přizpůsobená speciálně tomuto odvětví.

Celý článek...

Strana 6 z 70

6

Kalendář akcí

<<  Září 2014  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
222728
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..