Google překladač: English Deutsch

southco1Potřeba sladění interoperability a bezpečnosti v oblasti evropského železničního průmyslu mění řadu národních legislativních předpisů tak, aby byly vyhovovaly novým evropským směrnicím sestaveným s ohledem na vývoj společných opatření. Klíčový požadavek v hledání takovéto standardizace nutně vede konstruktéry a výrobce komponent k vývoji metodiky ověření požární bezpečnosti založené na provozních vlastnostech, která vyhovuje EN 45545-2, standardu, jenž zahrnuje požární bezpečnost u vysokorychlostního i konvenčního vozového parku.Kompresní uzávěr E3 se vyznačuje lehkou hliníkovou konstrukcí a poskytuje vyšší únosnost a delší životnost pro instalace v těžkém provozu.

Celý článek...

Samostatná společnost známého dodavatele pneumatických pohonů.
Image2 AdvancedValveNovinkou na mezinárodním trhu pneumatických pohonů je představení nové samostatné společnosti, vzniklé z bývalé obchodní divize Pneumatika společnosti Bosch Rexroth. Vzhledem ke změně vlastnictví bude tato středně velká firma působit po celém světě pod názvem AVENTICS.
Osvědčené a inovativní produkty, individuální zákaznická řešení a jasné zaměření na potřeby zákazníků přináší společnost v novém uspořádání. Samostatné fungování umožňuje AVENTICS orientaci na průmyslové oblasti, které nebyly dříve preferované, jako například speciální aplikace v těžkém průmyslu nebo medicínskou techniku.

Celý článek...

safina3Společnost Safina, která drží více než 15 procent celosvětového trhu termočlánků, zvýšila v letošním prvním čtvrtletí jejich prodej o čtvrtinu. Rozšířila své působení v Evropské unii i ve Spojených státech amerických a v Asii nově působí v Jižní Koreji. ČTK to řekl generální ředitel Safiny Tomáš Plachý. České termočlánky z platiny a rhodia jsou určené k měření teplot v průmyslu.

Celý článek...

skf1Jestliže má valivé ložisko spolehlivě pracovat, musí být správně namazáno, aby nedošlo ke styku tzv. kov na kov mezi valivými tělesy, oběžnými drahami a klecí. Mazivo rovněž chrání povrch ložiska proti opotřebení a korozi. Volba vhodného maziva spolu se způsobem mazání pro každé jednotlivé uložení je neobyčejně důležitá, stejně jako správná údržba. Pro mazání valivých ložisek je určena široká nabídka plastických maziv a olejů, a to včetně tuhých maziv, např. pro extrémní podmínky. Volba správného maziva závisí především na provozních podmínkách, tj. na teplotním rozsahu, rychlosti a na vlivu okolního prostředí.

Celý článek...

zkl1Trendem posledních let je propojování výrobních podniků s akademickou sférou. Studenti se již během studií zapojují do trainee programů českých  zahraničních producentů nebo ve spolupráci s konkrétní společností pracují na svých diplomových a dizertačních pracích. Akademická pracoviště také řeší konkrétní projekty, jejichž cílem je optimalizace technologií v organizacích či řešení konkrétních výrobních problémů. Nejinak je tomu i v případě strojírenského koncernu ZKL. Jeho dceřiná společnost ZKL - Výzkum a vývoj, a.s. dlouhodobě spolupracuje s Vysokým učením technickým v Brně. Jedním z aktuálně řešených společných projektů je například dělení ložiskových kroužků velkých rozměrů metodou lámání za pomocí mražení kapalným dusíkem.

Celý článek...

Bosch24. února 2014 předala firmě Bosch Diesel s.r.o. po úspěšné recertifikaci náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová plný certifikát „Audit rodina & zaměstnání". Za Bosch Diesel s.r.o. převzal v Praze ocenění z rukou náměstkyně zástupce personálního oddělení Pavel Krsička. Vedle jihlavského závodu firmy Bosch ocenilo Ministerstvo práce a sociálních věcí plným certifikátem „Audit rodina & zaměstnání" ještě dalších čtrnáct firem a organizací z České republiky. V současné době tvoří základ projektu „Audit rodina & zaměstnání" zahájeného v roce 2011 celkem šestnáct zaměstnavatelů z České republiky. Firma Bosch Diesel s.r.o. je doposud jediným zaměstnavatelem z Kraje Vysočina, který se podrobil náročné certifikaci.
Projekt „Audit rodina & zaměstnání" je nástroj, který může management společnosti trategicky využít ke střednědobé nebo dlouhodobé optimalizaci prorodinně orientované personální politiky. Na základě osmi projektových oblastí, jako např. flexibilní pracovní doba, personální rozvoj, služby pro rodiny nebo informační a komunikační strategie, lze stanovit potenciál dalšího rozvoje, včetně jednotlivých opatření potřebných k dosažení celkově úspěšné personální strategie zaměřené na slučitelnost rodiny a zaměstnání u všech zaměstnanců dané firmy.

Celý článek...

safina1Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, oznamuje, že na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Mezi hlavní benefity nového postupu patří snížení zádrže stříbra v rafinačním procesu a zvýšení výrobní kapacity. SAFINA tak potvrzuje svou pozici předního evropského hráče na poli recyklace materiálů s obsahem stříbra.

Celý článek...

Parker ANový mikro pohon s frekvenčním měničem Micro Drive AC10 od společnosti Parker Hannifin nabízí jednoduché řešení řízení motoru v běžných aplikacích, které vyžadují řízení otáček nebo točivého momentu v rozsahu výkonu od 0,2 do 15 kW. Micro Drive AC10 se díky svým rozměrům ideálně hodí jako pohonná jednotka pro dopravníky, odstředivky, ventilátory, míchače, balicí i textilní stroje.

Celý článek...

lab 2Trojlístek francouzských firem, HOWDEN, OLDHAM, STANDARD INDUSTRIE, sídlící na severu Francie, je dodavatelem technických řešení a technologií pro téměř veškerý průmysl. Čerpáme z osobní spolupráce a mnohaletých zkušeností. Společnost STANDARD INDUSTRIE se sídlem v Roubaix je výrobcem zařízení zabývajících se problematikou sypkých materiálů, tedy jejich doprava, přeprava, skladování, ale také negativní jevy, jako je prašnost, tvorba nálepků, ucpání dopravních cest, sil, bunkrů. Výrobky chráněné ochrannou známkou mají název: AIR CANON – vzduchové dělo, LIFTUBE – bezprašný dopravník, GIRONET – rotační čistící hlavice na nálepky a řada průmyslových mobilních vysavačů a automobilů pod označením GAD – UMA – SAM – VALNET – MOBNET ... Vysoký výkon, opravdu průmyslové provedení do těžkých podmínek, spolehlivost, možnost nasazení v prostorách Ex a logická snadná obsluha, to jsou přednosti pro budoucnost.

Celý článek...

Strana 6 z 73

6

Kalendář akcí

<<  Duben 2015  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..